21 Eylül 2021

Pvc Pimapen Pencere Bakımı

Ülkemizde PVC Pencere denildiğinde akla ilk gelen marka hiç şüphe yok ki Pimapen. Hatta Pimapen ve PVC Pencere sanki aynı şeyi ifade ediyormuşçasına düşünülüyor. Bu nedenledirki bazen sitemizde pvc pencere ve pimapen ifadalerini birlikte kullandık.

Bir Enka Grubu kuruluşu olarak PİMAŞ 70′li yılların sonunda AR-GE faaliyetlerine başlayan ve  1982 yılında ilk PVC Pencere Sistemini Türk insanına tanıttı: PİMAPEN

Pvc pencerelerimizi ve kapılarımızı kullanırken bazı bakımlar yapmamız gerekir bunlar nelerdir. Pencere ve kapı kolları sürekli kullanıldığından ve bir güce maruz kaldığından vidalarda bir gevşeme olabilir, bunları tonavida ile sıkarak sağlam olmasını sağlayabiliriz. Penceremizdeki haraket eden metal aksamların 2-3 ayda bir ince makine yağı veya gres yağı ile yağlarsak daha rahat çalışmasını sağlarız. Ayrıca pencere ve kapı contaları arap sabunu ile silersek daha yumuşak kalarak  uzun ömürlü olmasını sağlayabiliriz. Bunların dışında kirlenen pimapen pencere profilimizin temizliği için  içerisinde katı partiküllerin olmadığı sıvı veya krem deterjanları tercih ederek  beyaz bir bez yardımı ile temizleyebiliriz. Profilimizin cilası sır tabakasının zarar görmemesi için temizlerken asla  tiner, gaz, aseton gibi benzeri sıvılar ile kullanmamalıyız. Camları silmek için en ugun malzeme sıcak su ve nemli bir bezdir. Camlar üzerindeki lekeleri asla sert jilet gibi aletler ile kazımamalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.