15 Ekim 2021

Pvc Pencere Modelleri

Pvc pencereler taban genişliklerine göre sınıflandırılmaktadır. Buna göre modellere ayrılır. Piyasada en çok kullanılan 70 mm genişliğine sahip 5 odacıklı serilerdir.  Pencere yaptıracağmız zaman bu özellikleri duyabiliriz.  Pvc profil penceremizde odacık sayısının fazla olması ısı, ses yalıtımı ve mukavemeti daha da artmaktadır.

Balkonların kapalı mekan olarak kullanılması için daha kalın sürgülü sistem pvc kullanılır. Öxellikle balkonlarda kullanılır. İç mekanlarda tercih edilmezler. Bu sistemde kanatların daha rahat çalışması için fırça conta kullanılır buda lastik contaya göre ısı yalıtımını nispeten azaltmaktadır. Havalandırma ihtiyacının gerekli görüldüğü yerlerde tercih edilebilir. Pvc pencerelerde en önemli konulardan biride profil içerisinde kullanılan destek sacıdır. Destek sacı pvc’ nin mukavemetini artırır.

Pvc pencerelerde çift açılım sistemi nedir?

Çift açılım kanatların 75 derecelik açı ile açıldığı pencere sistemleridir. En büyük avantajı ise perdemizi açmadan evin içini havalandırabiliyoruz. Kullanışlı bir sistemdir.

Pvc pimapen pencereler ilk çıktığında hatta  son yıllara kadar tüketimin yaklaşık % 95 beyaz tercih ediliyordu.  Doğal bir görünümü tercih edenler ise günümüzde ahşap kaplamalı pencereleri tercih etmeye başlamıştır. Ahşap kaplamalı pencerelerin tüketimi ise yaklaşık %20 dir.

Mevcut apartmanlarda kullanılan pencere rengi genelde beyaz olduğu için uyumu sağlamak için beyaz pvc tercih edilmektedir. Farklı renge müsade edilen konutlarda ise ahşap renkli pencereler tercih edilebilmektedir.

Diğer bir kaplama rengi ise altın meşe kaplama rengi müstakil yapılarda tercih edilmektedir.

Diğer renk seçenekleri ise Antik meşe folyo kaplama ve maun rengidir.

Mukavemet, cisimlerin çeşitli dış etkiler ve bu dış etkilerin neden olduğu iç kuvvetler karşısında gösterecekleri davranış biçimini inceleyen bilim dalıdır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.