Silikon cephe

Silikon Cam Cephe Nedir?

Silikon cam cephe sisteminin özelliği uygulanan cepheye dışarıdan bakıldığında , her yerden cam görünür. Yani aliminyum yada farklı bir profil göremezsiniz.. Camlar bondingleme yöntemiyle, cam firmalarının hazırlamış olduğu özel bir yapıştırıcı ile alüminyum profillere arkadan yapıştırılır. Sadece derz boşluğu bırakalan yerde 1,5 cm kalınlığında bir boşluk gözükür. Silikon cam cephe, cephe sistemleri içerisinde maliyeti en yüksek sistemlerden biridir.

Etiketler: , ,

Alüminyum Giydirme Cephe

Alüminyum Giydirme Cephe Sistemleri ile dış cephelerde son derece şık ve estetik bir görünüm elde edebiliriz.

Etiketler:

Duvarlarda Isı Yalıtımı

Duvarlarda ısı yalıtımı sağlamak için panel kaplamalar veya taş yünü kaplamalar kullanabiliriz. Mevcut binalarımızdada sonradan mantolama dediğimiz sistem ile sonradan ısı yalıtımı yapmak mümkündür. Mevcut boyanın üzerine levhaların çakılması yöntemi ile mantolama yapılır. Eğer binamız mantolamaya uygun değilse o zaman ısı yalıtım boyalarını içten ve dıştan kullanarak %30 varan bir izolasyon sağlamış oluruz. Daha sonradan yapılan mantolamanın daha az ısı yalıtm sağlar diye bir durum söz konusu değildir.  Burada doğru malzeme ve doğru uygulamanın yapılması önemlidir.

Etiketler: , ,

Cephe Giydirme Sistemleri

Cephe Giydirme Sistemleri farklı şekillerde yapılabilmektedir. Uygulamada alimünyun, seramik, granit ve cam cephe giydirme sistemlerini görmek mümkün. Günümüz cephe giydirme malzemeleri kullanılarak son derece şık ve estetik görünümlü yapıları görmek mümkündür. Cephe giydirme sistemlerini uygulayan, alanından uzmanlaşmış birçok firmaya rastlayabiliriz.

Etiketler: ,

Sonraki Sayfa »