Dış Cephe Kaplamaları

Binamızın dışından expanded polistren veya extude polistren levhalar ile mantolama  yapılarak kaplama yapılmasıdır. Bu malzemelerin ısı iletkenliği düşük olduğu için mantolama yolu ile binanın dışı bu malzemeler ile kaplandığında içerdeki ısıyı içeride tutmuş oluruz.

Diğer iki yöntem ise ısı yalıtımlı sıvaların kullanılması bu daha çok yeni  inşaatlarda müteahhitler kullanıyor. Bu yöntemde kaba sıvayı bitirdiğinizde mantolmanızda bitmiş oluyor.

Üçüncü bir dış cephe mantolama yöntemi ise ısı yalıtımı yapılamayacak binalarda ısı yalıtım boyalarının kullanılmasıdır.

Etiketler: , , , , , ,

Mantolama m2 fiyat

Dış cephe mantolama yapılırken fiyatlar  m2 üzerinden hesaplanır.

Etiketler: ,

Mantolama XPS

Kısaca XPS olarak adlandırılan Ekstrude Polistiren Isı Yalıtım Levhaları binaların döşeme, duvar ve çatı elemanlarının ısı yalıtımında kullanılan bir yalıtım malzemesi. Yüksek yoğunluklu ve sürekli ısı yalıtımı, suya karşı mükemmel direnç, dona karşı yüksek dayanıklılık ve uygulama pratikliği gibi özelliklerle ön plana çıkan ve günümüz binalarında ve mühendislik projelerinde istenilen ısı yalıtım performansını yapı ömrü boyunca koruma özelliğine sahip olan malzeme, polistiren hammaddesinden levhalar şeklinde üretiliyor.

Etiketler: , ,