Evimize Uygun Kombi Seçimi

Evimizin m2 göre

Evimizin kuzey, güney , doğu, batı yönünde olmasına göre sebebi ise kuzey ve güney kısımlarının ayrı ısınması doğu ve batı kısımlarının ayrı ısınmasıdır.

Evimizin arada kalıp kalmamasına göre de kombi seçilir.

Kombinin kapasitesi çok önemlidir. Küçük evler için küçük kombiler, büyük evler için büyük kombiler seçilmesi gerekir.

Evimizi gerçekten ısıtan radyatördür. Radyatörlerin düzgün seçilmesi gerekir. Radyatör satın alırken dikkat edilmesi gerekir.

80-90 m2 evler için 17.000 kilokalorilik kombiler

90-150 m2 evler için 20.000 kilokalorilik kombiler

150 m2 üzeri için ise 24.000 ile 36.000 kilokalorilik kombiler uygun olabilir.

Kombi taktırmadan önce bilirkişiye keşif yatırıp ona göre fiyat almakta fayda var.

Etiketler: , , , ,

Apartman İçin Hangi Tip Kombi Kullanılmalı

Apartman daireleri için  İgdaş’ın yönetmenliklerine bağlı olarak çeşitli şehirlerdeki gaz dağıtım şirketlerinin yönetmenliklerine bağlı olarak çeşitli şartnameler sunmuş durumdalar, şartnameye uygun olarak bir bacanız varsa evde bir bacalı cihaz bağlayabilirsiniz. Eğer yok ise camdan atmosfere çıkış yapan hermetik kombileri takabilirsiniz. Apartman daireleri için metre kare çok önemlidir. 80 m2 den 140 m2 ye kadar  kombi kullanabilirsiniz.140 m2-180 m2 arası daha üst model kombileri kullanabilirsiniz. Apartman dairesinde kullanacağınız kombinin büyüklüğü 17.000 kilo kalori , 20.000 kilo kalori, 24.000 kilo kalori, 30.000 kilo kalori olmak üzere ayrılıyor.

Etiketler:

Alacağımız Kombide Mutlaka Olması Gereken Özellikler

Kullanımın kolay olması gerekir.

Soğuk bölgeler için teknik olarak donmaya karşı koruması özelliği muhakkak olması gerekir. En çok rastlanan problemlerden bir tanesi budur.

Pompa sisteminin kaliteli olması gerekir. Çabucak arızalanmamalı kaliteli pompa kullanan kombiler tercih edilmelidir.

Ateşlenme sistemi önemlidir. Eski tip cihazlarda pilot alevi vardı. Şimdi pilot alevi yok elektronik bir ateşleme sistemi ile ateşlenmesi gerekiyor. Ve kullanım sıcak suyunu sabit olarak almanız gerekiyor.

Anında sıcak su özelliği olan kombileri tercih etmek gerekiyor.

Yakıttan tasarruf için alev modülasyonlu kombileri seçmemiz gerekir. Çünkü yakıttan tasarrufu alev modülasyonu sağlıyor. Alev modülasyonu demek alev üzerinde minimumdan maksimuma kadar oynama yapmamızı sağlıyor.

Teknolojisi en gelişmiş cihazları tercih ederseniz birçok avantajdan faydalanmış olursunuz.

Etiketler: , ,

Hermetik Kombilerin Özellikleri

Kombiler baca çıkışlarına göre  iki kısma ayrılıyor. Bir tanesi bacalı kombiler bir tanesi de hermetik kombilerdir. Bacalı kombilerde dış gazı bacaya veriyorsunuz. Yani ortamdaki oksijeni alıp bacaya vererek tahliye ediyorsunuz bu bacalı kombi, hermetik kombilerde daha yeni teknoloji ye sahip olup  tahliye  olayı iki tane iç içe paslanmaz cilalı bacası vardır. Bu atmosfere bakmak zorundadır. Hermetik kombilerde yanma için kullanılan hava bir fan yardımıyla dış ortamdan alınıp yanma sonrasında açığa çıkan atık gaz aynı sistemle dış ortama atılmaktadır. Dolayısı ile yaşadığınız ortamdaki oksijeni kullanmaz. Bundan dolayıdır ki çok daha emniyetidirler. Hermetik kombiler kendi arasında ikiye ayrılırlar. Normal hermetik kombiler ve hermetik yoğuşmalı kombilerdir.

Etiketler: , , ,

Sonraki Sayfa »