20 Ekim 2021

Adopen Crp Nedir?

Adopen ülkemizdeki pvc pencecere sektöründe önemli ilerlemeler kaydetmiştir.  Adopen destek saçlarından farklı olarak 2006 yılında patentini aldığı CRP profili kullanıyor.  CRP destek profilini sadece Adopen firmasında görebilirsiniz. CRP profil Destek saçlarından farklı olarak PVC profili ile birlikte kaynak yapılabildiğinden CRP profili daha uzun süreli dayanıklılık sağlıyor. U şeklinde bir yapıya sahip olan destek saçlarının aksine, 4.4 milimetrelik kutu şeklinde bir yapıya sahip olduğu için de dayanıklılık değerini arttırıyor.

Özel bir malzemeden üretilmesinden dolayı metal profillere nazaran üç kat daha fazla kalınlığa sahip olan CRP, paslanmaz özelliğiyle de kanat kısımlarında zaman içinde oluşabilecek arızaları engelleyebiliyor. Metal destek profillerinin dışında yalıtkan bir malzeme olduğu için ses ve yalıtımda yüksek verimlilik sağlıyor.

Adopen Crp Kompozit Destek Profili köşe kaynakla güçlendirilmiş 4,4 mm daha sağlam, daha pratik, ekonomiktir.

Destek saçların aksine CRP profili ile birlikte kaynak yapılabilmektedir. 

CRP kutu bir yapıya sahip olduğu için doğramaya maksimimum mukavemet verir.

Köşe mukavemet değerleri mükemmeldir.

CRP destek profili paslanmaz ve çürümeye maruz kalmaz.

Pencerelerde özellikle hareketli kanat kısımlarında kaynak özelliğinden dolayı zaman içerisinde oluşabilecek kanat sarkmalarından doğan arızaları engellemektedir. Yine aynı özelliğinden dolayı kapı doğramalarının yapımındaki köşe kaynak takozu ihtyacını ortadan kaldırmaktadır.

CRP profil , metal destek profillerin aksine yalıtkan bir malzeme olduğu için profilin ses ve ısı yalıtım değerlerini artırmaktadır.

Crp destek profili özel bir malzemeden üretilmesinden dolayı metal profillerden daha kalındır. Kalınlığı 4,4 mm dir. Bu özellik vidanın daha iyi tutulmasını sağlamaktadır.

Adopen Destek Profili Crp hakkında teknik bilgi için buradan geniş bilgi elde edebilirsiniz.

Kaynak :  adopen.com.tr

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.